Joanna Dłużniewska „Pozostawiony świat”

Zapraszamy na wernisaż wystawy Joanny Dłużniewskiej „Pozostawiony świat”, który odbędzie się 19. maja o godz. 20.00.

Joanna Dłużniewska – studia na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie na wydziale malarstwa.
Dyplom w pracowni Antoniego Fałata i Andrzeja Nowakowskiego. Magisterium z historii sztuki u prof. Katarzyny Nowakowskiej- Sito. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych. W 1995 r. artystka brała udział w Teatrze Rysowania Franciszka Starowieyskiego pt” Przeciw Beckettowi”. W latach 1997- 2001 właścicielka Galerii Sztuki w Reszlu. Od 2011 prowadzi własną galerię w Świętej Lipce. Od 1997 r. mieszka i maluje na Warmii.

Miłość do terenów Warmii i Mazur zaszczepił we mnie Franciszek Starowieyski. Pewnego dnia zaproponował mi podróż do Reszla- miasteczka, w którym spędzał wakacje letnie podczas wytężonej pracy twórczej. Wtedy też wszystko się zmieniło, zobaczyłam świat o którym wiedziałam, że istnieje, lecz bez świadomości – Gdzie?
Pozostawiony świat, domki jak z pocztówek, wioski zagłębione w licznych dolinach. Surowość i piękno prostoty. Nieokiełznane przestrzenie, lasy, strumyki, jeziora. I ludzie- od których dostałam tylko dobro.

Mieszkańcom Warmii i Mazur dedykuję tą wystawę.