„Świat bagien” – wystawa fotograficzna Bogdana Przystupy

Tokujacy_krwawodziob_na_Bagnach_Biebrzanskich_w_kwietniuZapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej Bogdana Przystupy „Świat Bagien”, w piątek, 28. lutego o godzinie 18.00. W programie oprócz prezentacji zdjęć, które nie znalazły się na wystawie, Autor przedstawi fragmenty filmów zrealizowanych w czasie robienia zdjęć i opowie o fotografowanych ptakach, ich zwyczajach oraz o swoich wyprawach ornitologicznych.

 

AUTORBogdan Przystupa, absolwent Wydziału Rybactwa olsztyńskiej Akademii Rolniczo – Technicznej, jest z zawodu ornitologiem. Pracował w Stacji Ornitologicznej Polskiej Akademii Nauk w Górkach Wschodnich. Obecnie prowadzi własną firmę, jednak ornitologia pozostała jego wielką pasją. Od 2008 r. zajął się fotografią przyrodniczą. W tym okresie odbył ponad 100 sesji fotograficznych – wyjazdów terenowych, głównie na bagna Biebrzańskie, w Dolinę Narwi, na jezioro Drużno koło Elbląga i rozlewisko Sątopy koło Reszla. Organizował także wyprawy ornitologiczne na stepy Krymu, krymskie wybrzeże Morza Czarnego i na Polesie na Ukrainie a także w deltę Dunaju w Rumunii.

Czapla._Wschod_slonca_nad_Zatoka_Gdanska.

 
Dzieciństwo spędziłem nad Bugiem, wśród ludzi związanych z rzeką. Rozległa plaża na zakręcie rzeki, miejsce o nazwie Kuligi od bytujących tu ptaków. Starorzecza: Stara Woda, Jeziorzysko, Ogrody.
 
Z takim doświadczeniem nieuniknione studia na Wydziale Rybactwo Śródlądowe i Ochrona Wód.
Tu spotkałem Prof. Rocha Mackowicza – pedagoga nie z tego świata. Tak pokazać świat ptaków, że po kilku tygodniach na Uczelni nie byłem już rybakiem, … nieunikniona praca w Stacji Ornitologicznej.
Witek Mierzejewski – dał potrzymać długi obiektyw. Lornetkę zamieniłem na aparat.
Piotr Chara – pokazał jak aparatem malować obrazy.
 
dziś wracam do obrazów dzieciństwa….
                                                       świat bagien
                                                                             moja fotografia
 
 zaproszenie