Noc w Muzeum 2016

Noc w Muzeum  logo mZapraszamy na kolejną już Noc Muzeów w Kętrzynie. W programie tegorocznej edycji Europejskiej Nocy Muzeów znalazły się jak zawsze spotkania z najmłodszymi – dzieci będą mogły posłuchać opowieści o znakach średniowiecznych rycerzy oraz wziąć udział w zajęciach edukacyjnych Mały Heraldyk. Dla nieco starszych uczestników przygotowaliśmy z okazji 70-tej rocznicy powstania naszego Muzeum grę rodzinną – quest Tropem Muzealnych Skarbów z przewidzianymi nagrodami. Uczestnicy questa w dowolnych zespołach (mile widziane rodziny), podążać będą wskazanym tropem, docierając do najcenniejszych zabytków i poznając historię naszego Muzeum i jego zbiorów. Zaplanowaliśmy także prezentację bardzo rzadko pokazywanych rękopisów i starodruków ze zbiorów naszego Muzeum – Papierowe historie – słów kilka o kolekcji starodruków i rękopisów. W programie nie mogło zabraknąć także możliwości zwiedzania indywidualnego oraz nocnego zwiedzania z przewodnikiem.

W czasie Nocy w Muzeum trzykrotnie wystąpi zespół trzycórki w składzie: Asia Borof, Natalia Chylińska, Magda Jędrzejewska. Zespół zaprezentuje interpretacje wielogłosowe pieśni ukraińskich i bałkańskich wykonywanych a capella. Najbliższe są im pieśni dotyczące kobiet. W pieśniach ukraińskich skupiają się na tekście, na tym, jak go rozumieją i co on znaczy dla nich, starając się oddać to poprzez śpiew. Wybierają więc często pieśni, których teksty mogą odnieść do obserwowanej rzeczywistości, a przede wszystkim własnych doświadczeń.

Wszyscy goście otrzymają pamiątkę z wizyty w Muzeum. Tradycyjnie już częstować będziemy ciasteczkami-muszelkami św. Jakuba.

Wstęp bezpłatny

 plakat noc muzeów 2016 m