Cicha Noc… Koncert w świątecznym nastroju

W przedświąteczną środę, 19. grudnia zapraszamy na godzinę 18.00 na koncert Cicha Noc… w wykonaniu Ewy Alchimowicz-Wójcik – sopran z akompaniamentem Lucyny Żołnierek – Frenszkowskiej – fortepian. W repertuarze znajdą się kolędy w aranżacjach polskich kompozytorów.

W czasie koncertu usłyszymy także, związane ze świętami Bożego Narodzenia, wiersze Arno Holza i Wojciecha Kętrzyńskiego w interpretacji Szymona Jana Pardy i Jakuba Każarnowicza.

Ewa Alchimowicz-Wójcik w roku 2002 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego prof. Brygidy Skiby. W latach 2000-2001 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. W 2013 r. uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych w specjalności wokalistyka w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pracuje jako pedagog śpiewu i emisji głosu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Olsztynie i w Policealnym Studium Aktorskim im. A. Sewruka w Olsztynie. Od 10 lat propaguje na koncertach kameralnych kompozycje wokalno – instrumentalne Feliksa Nowowiejskiego, w swoim dorobku artystycznym posiada szeroki przekrój tego repertuaru. W 2015 r. nawiązała stałą współpracę z zespołem kameralnym Pro Musica Antiqua pod kierunkiem prof. Leszka Szarzyńskiego.

Lucyna Żołnierek – Frenszkowska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukończyła Wydział Wychowania Muzycznego i Wydział Instrumentalny w klasie fortepianu oraz Podyplomowe Studia w Zakresie Kameralistyki. Pracowała jako wykładowca na  Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Obecnie pracuje  w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie. Współpracuje z Filharmonią Warmińsko-Mazurską. Jest współinicjatorką Letnich Koncertów Muzyki Wokalnej „Varmia Gaudet et Cantat” w Ramsowie i organizatorem cyklicznych spotkań z muzyką wokalną w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Olsztynie. Od roku 2012 współpracuje z zespołem kameralnym „Pro Musica Antiqua”.

Zapraszamy