„I tamże w farnym kościele (…) został pogrzebany” – epitafium rodziny Melchiora von Kannachera, kapitana Rastemborka – Akademia 2019

W czwartek 26 września 2019 r. zapraszamy na godzinę 17:00 na kolejne seminarium Akademii 2019, która w tym roku nawiązuje tematycznie do 660. rocznicy rozpoczęcia budowy bazyliki św. Jerzego w Kętrzynie.
W ramach pierwszego po wakacyjnej przerwie spotkania – „I tamże w farnym kościele (…) został pogrzebany” – epitafium rodziny Melchiora von Kannachera, kapitana Rastemborka, poruszone zostaną zagadnienia rozwoju formy epitafium obrazowego oraz losów epitafiów znajdujących się niegdyś w kościele św. Jerzego w Kętrzynie. Głównym tematem wrześniowego seminarium będzie jednak epitafium Melchiora von Kannachera, kapitana Rastemborka, oraz jego małżonki Anny von Schirstett. Obiekt ten nie pochodzi z Kętrzyna, a do naszych czasów nie zachował się w całości. O budowie zabytku, o jego losach i treściach zawartych w warstwie obrazowej oraz tekstowej, a także o związku epitafium z kościołem świętego Jerzego opowie Szymon Jan Parda z Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Ketrzynie.