Noc Muzeów w Kętrzynie

Zgodnie wieloletnią tradycją w trzecią sobotę maja Muzeum nasze włącza się w organizację Nocy Muzeów. Mimo remontu naszej stałej siedziby udało się nam przygotować program, w którym każdy może znaleźć coś interesującego.

Oprócz zajęć edukacyjnych dla najmłodszych i zwiedzania wystaw w dawnym budynku mieszkalno-biurowym Adolfa Gramberga, właściciela zakładów młynarskich przygotowaliśmy także spotkania organizowane poza naszą siedzibą.

W związku z obchodzoną w tym roku 660. rocznicą rozpoczęcia budowy bazyliki św. Jerzego, najważniejszego i najbardziej rozpoznawalnego zabytku naszego miasta, wraz z księdzem proboszczem Stanisławem Majewskim, zapraszamy do bazyliki na wyjątkowe seminarium Akademii 2019. Tym razem poświęcone ono będzie jednemu z najpiękniejszych obiektów z dawnego wyposażenia bazyliki – manierystycznej ambonie z końca XVI w.

Dla najbardziej wytrwałych przygotowaliśmy nocny spacer tematyczny poświęcony komunikacji i pojazdom w dawnym Rastemborku.

Zapraszamy

Program Nocy Muzeów w Kętrzynie

17.00-18.00Zajęcia edukacyjne dla najmłodszych – Muzeum, ul. F.Chopina 1 – Jakub Każarnowicz

19.00Manierystyczna ambona z 1594 r. z dawnego wyposażenia bazyliki św. Jerzego – Akademia 2019 – Bazylika św. Jerzego w Kętrzynie – Szymon Jan Parda ; Mariusz Wyczółkowski

21.30Komunikacja, transport, pojazdy w dawnym Rastemborkuspacer tematyczny z przewodnikiem – Szymon Jan Parda – zbiórka przy Muzeum na ul. F.Chopina 1

17.00-22.00Zwiedzanie indywidualne Muzeum – ul. F.Chopina 1

Wstęp bezpłatny