Bezcenne, ocalone od Zagłady. Zofii Licharewej notatki z podróży.

Zeszłoroczny jubileusz 75-lecia naszego Muzeum jak i trwająca wystawa jubileuszowa po raz kolejny zwracają naszą uwagę na postać założycielki muzeum Zofii Licharewej.
Na pierwszym w tym roku spotkaniu muzealnej Akademii dyrektor kętrzyńskiego muzeum Pani Marta Wojciechowska przedstawi wybrane fragmenty bogatej spuścizny Zofii Licharewej.
W zbiorach Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego znajduje się bowiem bogaty zbiór dokumentów, listów, notatek z pierwszych powojennych podróży po powiecie kętrzyńskim spisanych przez Zofię Licharewą.
Na podstawie tej dokumentacji poznajemy okoliczności ratowania dziedzictwa kulturowego powiatu kętrzyńskiego. Do jakich majątków i kościołów dotarła Zofia Licharewa i w jaki sposób zabezpieczała zastane w nich wyposażenie? Dlaczego uratowane przez nią obiekty trafiały do innych instytucji i jak wyglądały początki muzealnictwa w powojennym Kętrzynie? Na spotkaniu poznamy Zofię Licharewą, arystokratkę, geolożkę, kustoszkę, której praca na rzecz oświaty, kultury i przyrody powiatu kętrzyńskiego była sensem życia.

Program:
Marta Wojciechowska – Bezcenne, ocalone od zagłady. Zofii Licharewej notatki z podróży.

KONCERT
zespół ŻYWIOŁY – „EMOCyJA”
koncert inspirowany twórczością i życiem Astora Piazzolli, argentyńskiego kompozytora i wirtuoza bandeonu.