Ferie zimowe 2022 – Oferta otwarta Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego

OD KUCHNI … PO TOALETĘ… INTRYGUJĄCE ASPEKTY ŻYCIA CODZIENNEGO W DAWNYCH WIEKACH

Zapraszamy mieszkańców naszego miasta i okolic, rodziców z dziećmi, seniorów, wszystkich zainteresowanych poznaniem aspektów życia codziennego ludzi dawnych wieków.

24 – 27 I 2022 r. – Kuchnia średniowieczna, zapisy na godz. 12:00-14:00
Czy chcielibyście Państwo poznać życie codzienne ludzi okresu średniowiecza od kuchni? I to dosłownie… W pierwszym tygodniu ferii zimowych zapraszamy Państwa na warsztaty kuchni średniowiecznej, które będą się odbywać w Baszcie przy ul. Traugutta 2. Podczas pokazów każdy z naszych Gości będzie miał możliwość własnoręcznie ulepić i wypiec podpłomyki w piecu szamotowym, dostępna będzie także wystawa kuchenna z oprowadzaniem przez pracownika Muzeum, który przybliży Państwu problematykę żywieniową naszych odległych przodków. Na zakończenie zajęć przewidziana jest projekcja multimedialna na makiecie miasta, dostępna o godzinie 14.00 w zamku.

31 I – 3 II 2022 r. – Higiena i zdrowie dawniej, zapisy w godz. 12:00-14:00
W drugim tygodniu zapraszamy Państwa na nowo otwartą wystawę dotyczącą higieny i zdrowia w dawnych wiekach poprzedzoną krótkim filmem tematycznym. Dziś mycie zębów, czy golenie nie stanowią żadnego wyzwania, a jak było kilka wieków temu? W trakcie oprowadzania po naszej ekspozycji będą Państwo mieli okazję zobaczyć przedmioty codziennego użytku ludzi minionych wieków i poznać dawne sposoby wykonywania czynności dziś już prozaicznych i oczywistych. Na zakończenie zajęć przewidziana jest projekcja multimedialna na makiecie miasta, dostępna o godzinie 14.00.
Udział w ofercie otwartej jest bezpłatny.

Ilość uczestników zajęć jest ograniczona. Osoby niepełnoletnie zapraszamy z opiekunami.
Zapisy: Obsługa Ruchu Turystycznego – tel. 89 752 30 93

Informacje: Dział Edukacji – tel. 89 752 30 97
Zamek – Plac Zamkowy 1, 11-400 Kętrzyn
Baszta – ul. Traugutta 2, 11-400 Kętrzyn