Każdy krok zostawia ślad – nowa wystawa czasowa

W muzeum czynna jest wystawa czasowa „Każdy krok zostawia ślad. Obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku”.

Na wystawie zaprezentowano część najbogatszej w Polsce kolekcji obuwia historycznego ze zbiorów gdańskiego muzeum. Prowadzone w Gdańsku przez lata badania archeologiczne pomogły zgromadzić reprezentatywny zbiór zabytków dokumentujący zarówno historyczne przemiany związane z modą jak i pracę licznych gdańskich warsztatów szewskich na przestrzeni kilkuset lat.

Kuratorkami wystawy są Ewa Trawicka, dyrektor Muzeum Archeologicznego w Gdańsku oraz Beata Ceynowa, zastępca dyrektora do spraw merytorycznych.
Wystawa współfinansowana była ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.