Koncert muzyki kameralnej – Roman Hoffmann – wiolonczela

W sobotę, 18. marca zapraszamy na godzinę 17.00 na koncert muzyki kameralnej w wykonaniu wiolonczelisty Romana Hoffmanna, profesora w Filii Uniwersytetu Muzycznego Fr. Chopina w Białymstoku.

Roman Hoffmann ukończył Akademię Muzyczną im. Fr. Chopina w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Orkisza. Studia kontynuował w Hochschule für Musik w Kolonii (w klasie Kwartetu Amadeus) i Detmold oraz w Hans Eisler Hochschule für Musik w Berlinie (w klasie prof. Eberharda Feltza.
Przez wiele lat był wiolonczelistą Kwartetu Camerata (1984 – 2017) Jako kameralista jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów muzycznych, m. in: w Tokio (1989), w Monachium (1990) oraz w Paryżu (1990 – I nagroda). Występował w znanych ośrodkach muzycznych Europy, USA, Meksyku, Japonii, Chin.

„Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2009).

Roman Hoffmann zajmuje się również działalnością pedagogiczną. Jako członek Kwartetu Camerata prowadził Mistrzowskie Kursy w Gorlicach (1994 – 2017). Jest profesorem w Filii Uniwersytetu Muzycznego Fr. Chopina w Białymstoku. W roku 2013 uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki muzycznej.

W programie:
Jan Sebastian Bach – Suity na wiolonczelę solo :

I Suita G – dur, BWV 1007 Preludium
Allemande
Sarabande
Menuet I, II
Gigue

II Suita d – moll BWV 1008
Preludium
Allemande
Courante
Sarabande
Menuet I, II
Gigue

Gaspar Cassadó – Preludium z Suity na wiolonczelę solo