„Ferie zimowe w Muzeum. Ferie z zabytkami – czy diabeł tkwi w szczególe”

Zapraszamy mieszkańców naszego miasta i okolic, rodziców z dziećmi, seniorów, wszystkich zainteresowanych poznaniem tajników ekspozycji kętrzyńskiego Muzeum.

W tym roku proponujemy naszym gościom bardziej zaangażowaną formę zwiedzania wystaw muzealnych pozwalającą wnikliwiej skupić się na detalach naszych zabytków.
List trzymany w dłoni, kokarda na ubraniu, pierścionek, blik światła, pręcik kwiatu, maszkaron, język starotestamentowego kapłana – wspólnie rozszyfrujemy te i wiele innych szczegółów ukrytych na salach ekspozycyjnych wśród zabytków.
Podczas spotkania uczestnicy będą poszukiwać na wystawach wybranych elementów, co pozwoli na bardziej kompleksowy odbiór zabytku „od ogółu do szczegółu”, na który często nie zwracamy uwagi oglądając wystawy muzealne.

Pozwoli to także uczestnikom zabawy zapoznać się z ciekawostkami i rozwiązaniami technologicznymi zabytkowych konstrukcji malarskich, rzeźbiarskich i wielu innych.
Z ilu bloków drewna powstawała snycerska figura? Jak wyglądała praca w warsztacie rzeźbiarskim? Dlaczego św. Jakub nie ma wszystkich palców? Na jakich materiałach malowano portrety? Czy złota rama jest ze złota ?

Chętnych do uczestnictwa w naszej ofercie zapraszamy do zapisów pod nr tel.
(89) 752-30-93.

23 I – 27 I 2022 r. – Ferie z zabytkami, zapisy na godz. 10:00-16:00
23 I – 27 I 2022 r. – Ferie z zabytkami, zapisy na godz. 10:00-16:00

Udział w ofercie otwartej jest bezpłatny.
Osoby niepełnoletnie zapraszamy z opiekunami.