Ponad 3000 osób bezpłatnie zwiedziło Muzeum w 2011 r.

W 2011 r. Muzeum zwiedziło ogółem 21.804 osoby, w tym 3.108 zwiedzających, którzy skorzystali z możliwości bezpłatnego zwiedzania Muzeum. Do tej liczby należało by dodać osoby biorące udział w wernisażach wystaw i koncertach organizowanych w Muzeum. Duża liczba zwiedzających, mimo wyjątkowo deszczowego sezonu letniego to dowód na rosnącą popularność oferty kulturalnej naszego miasta i regionu. W ciągu ostatnich 10 lat obserwuje się stały wzrost liczby osób, które korzystają z oferty Muzeum. Rekordowym rokiem był rok 2010, kiedy muzeum odwiedziło 23.856 osób, w tym 4.580 bezpłatnie. Z możliwości bezpłatnego zwiedzania korzystają przede wszystkim zorganizowane grupy z osobami niepełnosprawnymi, grupy emerytów, przewodników turystycznych oraz turyści indywidualni.

Obecnie dniem bezpłatnego wstępu do Muzeum jest poniedziałek.