Już jutro rozpoczyna się VIII Jarmark Średniowieczny Na Św. Jakuba

Miracula_Sancti_Nicolai_Muzycy i Parada_ProcesjaW zamku od wczoraj trwają próby Scholi Teatru Węgajty do dwóch wydarzeń organizowanych w ramach VIII Jarmarku Średniowiecznego Na Św. Jakuba – do Missa Sancti Jacobi i Miracula Sancti Nicolai.

Więcej bieżących informacji na temat Jarmarku – na stronie Muzeum na facebook’u

Facebook Muzeum w Kętrzynie

PROGRAM JARMARKU

25. lipca (czwartek)

18.00 Bazylika św. JerzegoMissa Sancti Jacobi

Schola Teatru Węgajty, kantor prowadzący Robert Pożarski. Liturgia rekonstruowana na podstawie XII-wiecznego rękopisu Liber Sancti Jacobi (Księga Świętego Jakuba) z katedry św. Jakuba w Santiago de Compostella w Hiszpanii.

20.30 Pieśni wędrowne – muzyka nomadów Europy koncert na dziedzińcu zamkowym

26. lipca (piątek)

20.30 Zamek – Bazylika św. Jerzego – Miracula Sancti Nicolai

Schola Teatru Węgajty Średniowieczny dramat muzyczny według rękopisu z opactwa St. Benoit –sur -Loire we Fleury, XII w. Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie „Teatr Węgajty” w ramach projektu „Quem Queritis” – Prezentacje muzycznych dramatów średniowiecza.

27. lipca (sobota)

20.30 Zamek – Mała Pasja, czyli opowieść o psie Pana Jezusa

Teatr Latarnia Spektakl oparty na opowieści wędrowca z „Chłopów” Władysława Reymonta o pierwszym udomowionym psie.

Codziennie

10-17Pokazy rzemiosł

10-15W cieniu rycerskiego namiotu – średniowieczne gry i zabawy nie tylko dla najmłodszych

Codziennie wieczorem, po spektaklach – muzyka tradycyjna z różnych stron świata, do słuchania, do tańczenia i do śpiewania.

jarmark