IX Jarmark Średniowieczny Na Św. Jakuba – 23-26 lipca 2014 r.

logo 2014 black yellow mZapraszamy na IX Jarmark Średniowieczny Na Św. Jakuba, który w tym roku odbywać się będzie w dniach 23-26 lipca. Motywem przewodnim tegorocznego Jarmarku jest średniowieczna kuchnia. W dniu rozpoczęcia Jarmarku odbędzie się wernisaż wystawy „W średniowiecznej kuchni”. Na Jarmarku gościć będziemy grupę odtwórców z Muzeum Historycznego w Trokach, którzy zaprezentują m.in. pokazy średniowiecznej kuchni litewskiej.

Tak jak podczas poprzednich jarmarków nie zabraknie rzemieślników odtwarzających dawne rzemiosła, będzie można posłuchać dawnej i tradycyjnej muzyki. Zapraszamy do nauki toczenia naczyń glinianych na średniowiecznym kole garncarskim i na naukę tradycyjnych tańców polskich i bałkańskich.

program 2014

Pokazy średniowiecznej kuchni litewskiej są częścią projektu „W średniowiecznej kuchni – nowy produkt transgranicznej turystyki kulturowej”. Projekt ten jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”, który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.NAGŁÓWEK POL