Habent sua fata libelli – 70 lat Muzeum w Kętrzynie

starodruki wwwZ okazji obchodzonej przez nas w bieżącym roku 70-tej rocznicy powstania Muzeum Krajoznawczego w Kętrzynie, zapraszamy na prezentację książki – katalogu starodruków ze zbiorów naszego Muzeum. W czasie spotkania Autor, Pan Łukasz Żywulski, przybliży nam problematykę pochodzenia i zabezpieczania księgozbiorów w Kętrzynie i okolicach w trudnych latach powojennych. Z okazji promocji naszego nowego wydawnictwa przygotowana zostanie wystawa czasowa, na której zaprezentowane będą zgromadzone w naszym Muzeum starodruki i ich losy.

szczegółowy program uroczystości:

14.00 powitanie Gości Dyrektor Muzeum Daria Zecer

wystąpienie Burmistrza Miasta Krzysztofa Hećmana

wystąpienie Przewodniczącego Rady Muzeum Janusza Cygańskiego

14.30 Promocja książki Łukasz Żywulski Katalog starych druków Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie

Łukasz Żywulski wykład wprowadzający Pochodzenie oraz losy zabytkowych księgozbiorów zabezpieczonych na terenie Kętrzyna w pierwszych latach powojennych.

15.00 występ artystyczny

15.20 Habent sua fata libelli. Najstarsze księgi z kętrzyńskiego Muzeum Pokaz kolekcji starodruków ze zbiorów Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego

Poczęstunek

plakat starodruki fb