Akademia 660-lecia

logoObchodzona w bieżącym roku 660-ta rocznica nadania praw miejskich skłania do refleksji nad historią „miasta zwanego Rastenburg”. Jest to także doskonała okazja, aby historię tego miasta przybliżyć współczesnym mieszkańcom Kętrzyna. Mamy nadzieję, że przygotowana przez Muzeum Akademia 660-lecia stanie się miejscem spotkań wszystkich zainteresowanych przeszłością naszego miasta.

Akademia 660-lecia to cykl spotkań z historią miasta i jego zabytkami. Motywem przewodnim każdego z dwunastu seminariów naszej Akademii będzie jeden z zabytków przechowywanych w zbiorach Muzeum. Oprócz prezentacji zabytku przygotowane będą krótkie prezentacje na tematy związane z eksponatem. Chcemy w ten sposób pokazać mniej znane historie z życia dawnego Rastenburga.
Wszystkie spotkania, oprócz pierwszego, odbywać się będą w drugi piątek miesiąca. Zdajemy sobie sprawę z tego, że podczas dwunastu spotkań nie wyczerpiemy wszystkich tematów związanych z historią naszego miasta. Mamy jednak nadzieję, że propozycja nasza przyczyni się do większego zainteresowania Kętrzynem, jego zabytkami, historią ludzi, którzy kształtowali oblicze miasta nad Gubrem.
W przyszłości planujemy wydanie tych opowieści w formie książkowej. Będzie to jeszcze jedna okazja do zapoznania się z tajemnicami przeszłości miasta i jego mieszkańców.