Prezentacja dawnych widoków kościoła Św. Jerzego w Kętrzynie – Akademia 2019

Zapraszamy na pierwsze w tym roku seminarium Akademii 2019. W bieżącym roku tematem przewodnim naszych spotkań będzie najbardziej rozpoznawalny zabytek Kętrzyna – gotycki kościół św. Jerzego. W bieżącym roku przypada 660. rocznica rozpoczęcia budowy tej świątyni.
Podczas styczniowego spotkania zaprezentowany zostanie nieznany dotychczas rysunek z panoramą Kętrzyna z pierwszej połowy XIX w. zakupiony do zbiorów muzealnych pod koniec ubiegłego roku. Będzie to znakomitą okazją do przybliżenia historii przedstawień kętrzyńskiej fary na przestrzeni stuleci. Warto przypomnieć, że najstarszy widok kościoła św. Jerzego powstał w latach 70-tych XVI w.

PROGRAM:
Nieznany widok Kętrzyna rysunek Julisa Bocka z 1839/1840 roku zakupiony do zbiorów muzealnych – prezentacja zabytku Marta Wojciechowska

Dawne widoki kościoła Św. Jerzego w Kętrzynie ze zbiorów kętrzyńskiego Muzeum – Mariusz Wyczółkowski