Przygotowania do wystawy „W średniowiecznej kuchni”

Trwają przygotowania do wystawy „ W średniowiecznej kuchni”, która prezentowana będzie w nowym, atrakcyjnie usytuowanym, wpisanym w przebieg murów obronnych miasta miejscu – Baszcie przy ul. Traugutta 2 w Kętrzynie.
Postaramy się aby dzięki tej ekspozycji pokazać Państwu jak wyglądały średniowieczne kuchenne sprzęty, czym różniły się kuchnie zamkowe i kuchnie bogatych mieszczan od kuchni w karczmie czy w wiejskiej chacie? Jakie potrawy przygotowywano na stoły rycerzy i mieszczan? A przede wszystkim jakich używano sprzętów i naczyń kuchennych.
Wymaga to zabiegów aranżacyjnych, przy użyciu rożnych materiałów i technik budowlanych. Stworzymy nowe przyjazne edukacyjnie miejsce, które stanowić będzie kolejną atrakcję turystyczną naszego miasta.