Zapowiedź wystawy ,,Cenne, bezcenne, nieutracone”

Mimo ograniczeń związanych z epidemią przygotowujemy się do kolejnej wystawy. Z okazji 75. rocznicy powstania Muzeum Krajoznawczego w Kętrzynie, która przypada w lutym 2021 roku, pragniemy zaprezentować zabytki ocalone w pierwszych powojennych miesiącach i latach między innymi dzięki staraniom Zofii Licharewej i Eugeniusza Gałdziewicza, pracowników Starostwa Powiatowego w Kętrzynie. Na ekspozycji, pierwszej tak obszernej w historii muzealnictwa na Warmii i Mazurach prezentacji dzieł sztuki dawnej z naszego Regionu, zebrane będą obiekty sztuki sakralnej oraz zabytki pochodzące z pałaców i dworów. Gotycka grupa Ukrzyżowania z Kętrzyna, siedemnastowieczne epitafia i chorągwie pogrzebowe, kilkadziesiąt portretów z galerii rodowych Denhoffów, Groebenów, Kunheimów to tylko kilka przykładów przygotowywanych na ekspozycję zabytków.
Wystawa organizowana jest we współpracy z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Otwarcie planowane jest na marzec 2021 roku.