75 lat muzeum w Kętrzynie – Akademia 2021. „O królu, który nie chciał zostać cesarzem” – Portret króla Fryderyka Wilhelma IV z pałacu w Drogoszach

Kolejne spotkanie muzealnej Akademii, poświęcone jednemu z zabytków prezentowanych na jubileuszowej wystawie Cenne – Bezcenne – Nieutracone. Wśród portretów zabezpieczonych w 1946 roku w splądrowanym przez Rosjan pałacu w Drogoszach znalazł się portret Fryderyka Wilhelma IV. W jaki sposób i kiedy podobizna króla Prus, namalowana przez Karla Wilhelma Wacha znalazła się w pałacowej galerii? Wyjaśnienia należało by szukać w biografii Fryderyka Wilhelma IV. Opowieść o królewskich wizytach w dawnym Rastenburgu, o losach rodziny królewskiej i o tym dlaczego Fryderyk Wilhelm IV nie został cesarzem.