Program XVI Jarmarku Średniowiecznego na Św. Jakuba

SOBOTA – 24 lipca 2021 roku

od 10.00 – stragany jarmarczne – skwer przy Zamku – chleby, wędliny, sery korycińskie, naturalne syropy, tradycyjne piwa, kuchnia obozowa, kuchnia turecka, rękodzieło artystyczne, naturalne kosmetyki.

10.00 – 18.00 – warsztaty rzemiosł dawnych – kowalski, płatnerski, odlewniczy, garncarski, bicia monet, czerpania papieru, kaligraficzny, tokarski, snycerski, tkacki, farbiarski, przędzalniczy
– pokazy z kuchni średniowiecznej (mielenie zboża na żarnach, pieczenie chleba)
– obóz rycerski: zbrojownia, strzelanie z łuku, rzucanie toporami – Kętrzyńskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Militarnych Masuria.

od 12.00 – muzyka tradycyjna na dziedzińcu zamkowym

20.00 – koncert na dziedzińcu – Zespół Muzyki Dawnej HUSKARL

NIEDZIELA – 25 czerwca 2021 roku

– pokazy z kuchni średniowiecznej (mielenie zboża na żarnach, pieczenie chleba)