Akademia 2022 – Galeria portretu rodu Denhoffów

Co pozostało z dawnej świetności rodu Denhoffów? Jakie urzędy piastowali w dawnej Rzeczpospolitej przedstawiciele tego rodu? Kolejne spotkanie muzealnej Akademii to barwna opowieść o wywodzącej się z Westfalii rodzinie Denhoff. Portrety ocalone z dawnych rodowych galerii w Drogoszach i Kwitajnach odsłaniają pasjonującą historię tej rodziny. Andrzej Rzempołuch, kierownik Działu Sztuki Dawnej i Rzemiosła Artystycznego z Muzeum Warmii i Mazur, prezentuje najnowsze ustalenia dotyczące identyfikacji niektórych portretów i odsłania tajemnice biografii portretowanych. A w drugiej części – muzyczna podróż przez epoki, na którą zaprosili Magdalena Rydel – sopran i Cezary Nowakowski – fisharmonia, fortepian.