Zdrowie i higiena w dawnym Gdańsku – wystawa czasowa ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku

Życie dawnych miast poznajemy nie tylko na podstawie starych dokumentów, opisów kronikarzy czy innych źródeł pisanych. Nieocenionym źródłem do poznania wielu aspektów codziennej egzystencji mieszkańców średniowiecznych i nowożytnych miast są także zabytki znajdowane w czasie badań archeologicznych. To one właśnie opowiadają czasem historie, których nie znajdziemy w innych źródłach.
Jak wyglądały zagadnienia związane z higieną i zdrowiem w średniowiecznym mieście? Co wiemy o wyposażeniu aptek i szpitali? Jak wyglądały przedmioty związane z codziennymi czynnościami higienicznymi? O tym opowiada nowa wystawa czasowa w kętrzyńskim muzeum. Zapraszamy.