Koncert kameralny – Roman Hoffmann wiolonczela, Katarzyna Kwiatkowska – fortepian

W dniu 16. kwietnia zapraszamy na godz. 18.00 na koncert kameralny w wykonaniu Romana Hoffmanna – wiolonczela i Katarzyny Kwiatkowskiej – fortepian.

W programie koncertu:

J. Bach-C. Gounod Ave Maria
L. Boccherini Menuet
L. Boccherini Sonata C – dur, cz. I
C. Saint-Saëns Łabędź
S. Rachmaninow Wokaliza
D. Popper Polonez koncertowy d – moll op. 14
A. Dworzak Cisza leśna
Fr. Chopin Etiuda op. 25 nr 7 (oprac. – A. Głazunow)
D. Popper Mazurek g – moll op. 11 nr 3
J. Massenet Thais – Medytacje
F. Mendelssohn Pieśń bez słów op. 109
C. Cassado Requiebros

Wstęp wolny, zapraszamy.

Roman Hoffmann ukończył Akademię Muzyczną im. Fr. Chopina w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Orkisza. Studia kontynuował w Hochschule für Musik w Kolonii (w klasie Kwartetu Amadeus) i Detmold oraz w Hans Eisler Hochschule für Musik w Berlinie (w klasie prof. Eberharda Feltza.
Przez wiele lat był wiolonczelistą Kwartetu Camerata (1984 – 2017)
Jako kameralista jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów muzycznych, m. in: w Tokio (1989), w Monachium (1990) oraz w Paryżu (1990 – I nagroda). Występował w znanych ośrodkach muzycznych Europy, USA, Meksyku, Japonii, Chin.
Za swoją działalność artysta otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m. in: Nagrodę im. St. Wyspiańskiego (1991), tytuł „Płyty Roku” (za nagranie kwartetów Fr. Schuberta – przyznanej przez miesięcznik muzyczny Studio), Fryderyk 99 (w dziedzinie muzyki kameralnej), Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2009).
Roman Hoffmann zajmuje się również działalnością pedagogiczną.
Jako członek Kwartetu Camerata prowadził Mistrzowskie Kursy w Gorlicach (1994 – 2017). Jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fr. Chopina w Warszawie na Wydziale w Białymstoku. W roku 2013 uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki muzycznej.

Katarzyna Kwiatkowska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Studiowała w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego oraz kameralistyki prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej. W ramach stypendium DAAD odbywała studia podyplomowe w Stätliche Hochschule für Musik w Karlsruhe. Obecnie pracuje w ZPSM nr 1 w Warszawie, specjalizuje się w wykonywaniu muzyki kameralnej.